وب لژیون راهنما آقای ایرج ورمزیار - الهام از رمضان

کنگره 60؛جمعیت احیای انسانی کنگره ۶۰ (مقالات ،نوشتارها ومباحث لژیون 21)

کنگره 60؛جمعیت احیای انسانی کنگره ۶۰ (مقالات ،نوشتارها ومباحث لژیون 21)

وب لژیون راهنما آقای ایرج ورمزیار - الهام از رمضان کنگره 60؛جمعیت احیای انسانی کنگره ۶۰ (مقالات ،نوشتارها ومباحث لژیون 21)


اندک اندک جمع مستان میرسند            اندک اندک می پرستان میرسند
ما برای رفتن به به یک میهمانی ساده از ساعتها قبل و شاید روزها قبل آماده و مهیا می شویم سعی می کنیم خود را آراسته نماییم و به زیبا ترین شکل ممکن در این میهمانی حاضر شویم ، اما برای رفتن به میهمانی خدا چکار کرده ایم ، چقدر خود را آماده نموده ایم ، چقدر صور پنهان خودرا پالایش کرده ایم ، چقدر لباسهای زیبای معنوی پوشیده ایم ، از چه موقع و با چه ذوق و شوقی خود را مهیا کرده ایم ، اسباب میهمانی را چقدر فراهم نموده ایم ، می خواهیم مشق بندگی کنیم ، چقدر آمادگی داریم.
متن کامل در ادامه مطلب
آری آرام رمضان ماه عبودیت ، ماه بندگی ، ماه ریزش گناهان ، ماه استغفار به درگاه احدیت ، ماه جبران قصور بندگی ، ماه پر خیر و برکت ، ماه تزکیه و پالایش و ماه در بند شدن شیطان و ماه میهمانی خداوند از راه رسید.
ما انسانها در طول سال با پنج حواس ظاهری که داریم لذت بردیم و شاید در مقاطعی گوش به فرمان نفس شدیم و از مسیر مستقیم خارج شدیم و فراموش کردیم که بایستی گوش به فرمان عقل باشیم ، گاها بین عقل و دل مردد بودیم و شاید در مواقعی گوش به فرمان دل بودیم و عقل را زایل نمودیم اما متوجه نشدیم اگر به فرمان دل باشیم هم عقل و هم دل را نابود نموده ایم اما اگر به فرمان عقل باشیم دل هم درون عقل است و عقلانی پیش میرویم.
یکسال از اطعمه و اشربه خوردیم و نوشیدیم ، چشم و گوش و زبانمان هر آنچه که نفس می خواست انجام دادند و گوش بفرمان بودند مطیع نفس ، اما با آمدن رمضان همه چیز بایستی به جایگاه واقعی خود برگردد ، بایستی با پنج حواس پنهانی لذت ببریم ، این بار بایستی از نخوردن و نیاشامیدن لذت ببریم ، این بار بایستی از نشنیدن و ندیدن و نگفتن لذت ببریم ، این بار بایستی بفرمان عقل باشیم که فر ایزدی دارد .
نفس ما در این ماه عزیز تربیت می شود. جسم ما در این ماه مقاوم میشود و روح و روان ما در این ماه پالایش میشود . در این ماه می آموزیم که با روش dst می توانیم در تمامی مراحل سازندگی و پالایش جسم و جان پیش برویم ، در این ماه قدر نعمتهای خداوند را بیشتر خواهیم دانست و شکر گزار تر خواهیم بود . در این ماه متوجه خواهیم شد که نقطه تحمل ما در چه مرحله ایست و چقدر بایستی روی خود سازندگی انجام دهیم . در این ماه با تمامی وجود و اعضا و جوارح وجود خداوند را حس خوایم کرد . انشاالله که از این خان گسترده الهی همگی به فیض اکمل برسیم و تمامی وسوسه های شیطان و نفس را به غل و زنجیر بکشیم.
پیروز و سربلند باشید کمک راهنما ایرج ورمزیار


تاریخ : سه شنبه 18 خرداد 1395 | 06:40 ق.ظ | نویسنده : مسافر مرتضی | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By Slide Skin:.