وب لژیون راهنما آقای ایرج ورمزیار - نقش آموزش خانواده در درمان اعتیاد

کنگره 60؛جمعیت احیای انسانی کنگره ۶۰ (مقالات ،نوشتارها ومباحث لژیون 21)

کنگره 60؛جمعیت احیای انسانی کنگره ۶۰ (مقالات ،نوشتارها ومباحث لژیون 21)

وب لژیون راهنما آقای ایرج ورمزیار - نقش آموزش خانواده در درمان اعتیاد کنگره 60؛جمعیت احیای انسانی کنگره ۶۰ (مقالات ،نوشتارها ومباحث لژیون 21)


یکی از مشکلاتی که در راه درمان اعتیاد وجود دارد و اکثرقریب به اتفاق مصرف کنندگان و خانواده های آنان باآن دست به گریبان هستند عدم آموزش مناسب مصرف کننده و خانواده هایشان می باشد، به نحویکه می خواهند از طریق سنتی اقدام به ترک نمایند .
تلاش درجهت دورنگاه داشتن شخص مصرف کننده از مواد مخدر و شخص الکلی از الکل و یا مخفی کردن بطری الکل از یک الکلی اشتباهی بسیار بزرگ است . استفاده از این کارها و حربه ها نه تنها کمکی به این گونه افراد نمی کند بلکه هرروز تخریب آنها را نیز بیشتر می کند.
هرچند برای خانواده یک مصرف کننده بسیار مشکل است که از مصرف مواد مخدر توسط شخص مصرف کننده جلوگیری نکنند ،اما متأسفانه این جنگ و جدالی خواهد بود که براثر عدم آموزش اصولی هرروز ادامه خواهد داشت .
تمایل و درک یک فردمصرف کننده برای درمان اعتیاد از طریق آموزش خانواده بسیار موثرتر خواهد بود تا اینکه او را بازور و فشارهایی ناشی از محرومیت و ... وادار به ترک نمایند .
تنها راه حل این بیماری وحشتناک ( اعتیاد ) آموزشهایی است که خانواده فرد بیمار و خود بیمار به مرور زمان کسب می کنند و وقتی درچهارچوب آن آموزشها حرکت کردند هرکدام با آن آموزشهایی که کسب نموده اند درجهت درمان بیماری ها حرکت می کنند و این فرایند حدوداً یکسال زمان می برد .
درمان هرگونه بیماری وخیم مستلزم گذشت زمان طولانی و طی پروسه مربوط به درمان خود می باشد و بیماری اعتیاد از این قائده مستثنی نیست .خوشبختانه در کنگره 60 با تدوین و تهیه صورت مسئله اعتیاد توسط جناب مهندس دژاکام این مشکل برای اولین بار درجهان به صورت علمی و کاربردی محلوج و تعداد زیادی از مصرف کنندگان درمان شده اند و به آغوش خانواده هایشان برگشتند .
برخود می بالیم که عضوی از کنگره 60 هستیم و از آموزشهای ناب آن در تمامی زمینه های زندگی استفاده می کنیم و از زندگی خود لذت می بریم .
کمک راهنما ایرج ورمزیار تاریخ : دوشنبه 2 فروردین 1395 | 04:31 ب.ظ | نویسنده : مسافر ایرج ورمزیار | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By Slide Skin:.