وب لژیون راهنما آقای ایرج ورمزیار - گزارش عملکرد روز یکشنبه 97/04/24

کنگره 60؛جمعیت احیای انسانی کنگره ۶۰ (مقالات ،نوشتارها ومباحث لژیون 21)

کنگره 60؛جمعیت احیای انسانی کنگره ۶۰ (مقالات ،نوشتارها ومباحث لژیون 21)

وب لژیون راهنما آقای ایرج ورمزیار - گزارش عملکرد روز یکشنبه 97/04/24 کنگره 60؛جمعیت احیای انسانی کنگره ۶۰ (مقالات ،نوشتارها ومباحث لژیون 21)

هیچ کنشی نباید ما را از آستانه تحمل خارج نماید و به نقطه آشوب برساند. اگر به نقطه آشوب برسیم دیگر قابل کنترل نیستیم و در اوج بی تعادلی قرار خواهیم گرفت.

یا مودب

موضوع جلسه: سی دی هفته لژیون 21: سی دی آداب معاشرت، ادب و بی ادبی، تعادل و بی تعادلی

خلاصه سخنان استاد ایرج ورمزیار:

خدا را شکر می نمایم که فرصت حضور در این مکان امن الهی را برایمان مهیا نمود تا بتوانیم با آموزش گرفتن به سمت نور حرکت نماییم. این فرصت ها را باید بسیار مغتنم بشماریم و قدر دان آن باشیم.

برای برسی این که ما آداب معاشرت یاد گرفتیم یا ادب داریم یا بی ادب هستیم یک راه مشخص داریم که باید تشخیص دهیم که آیا می توانیم متوجه شویم که تشخیص درست انجام میدهیم یا خیر؟

قبلاً یاد گرفتیم که هر اعمال، افکار، گفتار و کردار خویش را در یک ترازو قرار دهیم و ببینم در کفه نور قرار می گیرد تا در کفه ظلمت. اگر رفتار مان را در این ترازو قرار دهیم متوجه خواهیم شد که ادب داریم یا خیر.

مثلاً در سخن گفتن با فرزندان چگونه هستیم؟ با فرزند همسایه با ادب سخن میکنیم ولی با فرزند خودمان چنین نیستیم. مراحل زیادی باید طی شود تا بتوانیم توازن را در رفتار و کردار خویش برقرار نماییم..

همه میدانند که آیا رفتارشان مودبانه است یا نه؟ ما مجاز نیستیم که با بی ادبی سخن بگوییم. درست است که در هر جا با اقتضای همان شرایط باید سخن گفت ولی باید از دایره ادب و محبت خارج نشویم. ادب داشتن نشانه تعادل است و آدم بی ادب نه آموزش گرفته است و نه تعادل دارد. بی ادبی نشانه بارز جهل آدمی است. در هر شرایطی باید ادب را مد نظر داشت.

نارنجک برای ایجاد تخریب در یک محیط، ابتدا باید پوسته خودش را تخریب نماید تا بتواند منفجر شود! متوجه هستید که چه می گویم؟ هر تخریبی از درون فرد شکل میگیرد، ابتدا درون خود ما تخریب میشود و سپس بیرون تخریب نمودار میشود.

تعادل نشانه آرامش درون است و میتوانیم این تعادل را به دیگران هم منتقل نماییم. وقتی یک گره در کاری داریم نیاز به عصبانی شدن و ایجاد تخریب نیست و فقط باید صبر نمود. صبور بودن نشانه تعادل و با ادبی است. نباید شرایط ما را از تعادل خارج نماید. دقیقاً در شرایط حاد و مشکلات باید تعادل را حفظ نمود. درمان واقعی و حقیقی زمانی اتفاق خواهد افتاد که هیچ اتفاقی نتواند ما را به حالت بی تعادلی برساند.

هیچ کنشی نباید ما را از آستانه تحمل خارج نماید و به نقطه آشوب برساند. اگر به نقطه آشوب برسیم دیگر قابل کنترل نیستیم و در اوج بی تعادلی قرار خواهیم گرفت.

تعادل ارتباط مستقیم با حس سالم دارد. اگر حس آلوده باشد، اطلاعات غلط به عقل میرساند و در رفتار و واکنش ها به بیراهه خواهیم رفت. اگر همیشه و در حالت عادی خوب باشیم که کاری انجام نداده ایم درست آن است که در مواقع که یک فشاری روی ما هست از تعادل خارج نشویم.

مهم این است که انرژی منفی را درون خودمان باز یافت نمایم و به انرژی مثبت تغییر نماییم و اطرافیان مان را از این موهبت بهرهمند نماییم. مصرف مواد مخدر و دخانیات اوج بی تعادلی است و مستقیم به طبیعت، خانواده و جسم خودمان اجحاف می نمایم و همه این موارد جزء حق الناس است. بعد از درمان به تدریج به تعادل خواهیم رسید و هرچه بیشتر دانایی و آموزش داشته باشیم. بهتر به تعادل نزدیک خواهیم شد. درمان حقیقی در تعادل است، تا به تعادل در افکار و رفتار نرسیم به درمان نرسیدم. آداب معاشرت یعنی که هیچ کس از سمت ما در عذاب و اذیت نباشد.

سه شنبه از روی سی دی هفته" بند تن" نوشته و آماده باشید تا راجع آن مشارکت نمایید.

تهیه گزارش: مسافر سیاوش

تایپ و تنظیم: مسافر توحید

varmazyarc60@ کانال تلگرام 
طبقه بندی: کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر، وادی ها، جهانبینی، دستور جلسات هفتگی، مطالب آزاد،
برچسب ها: آداب معاشرت، ادب و بی ادبی، تعادل و بی تعادلی، ایرج ورمزیار، لژیون 21، نمایندگی شاداباد،

تاریخ : دوشنبه 25 تیر 1397 | 02:14 ب.ظ | نویسنده : مسافر توحید شکیبایی | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By Slide Skin:.