وب لژیون راهنما آقای ایرج ورمزیار - در باب وادی ششم از مسافر هادی

کنگره 60؛جمعیت احیای انسانی کنگره ۶۰ (مقالات ،نوشتارها ومباحث لژیون 21)

کنگره 60؛جمعیت احیای انسانی کنگره ۶۰ (مقالات ،نوشتارها ومباحث لژیون 21)

وب لژیون راهنما آقای ایرج ورمزیار - در باب وادی ششم از مسافر هادی کنگره 60؛جمعیت احیای انسانی کنگره ۶۰ (مقالات ،نوشتارها ومباحث لژیون 21)

بنام خداوند جان و خرد

در باب وادی ششم "حکم عقل را در قالب فرمانده کاملا" اجرائی نمائیم

سلام دوستان هادی هستم یک مسافر
عقل در راه تکامل فرمانبردار خود است و در حالی که افسار روح دست عقل است  و با اراده ی عقل راهبری میشود .عقل کل مانند خورشید است که بر روی تمامی موجودات و کائنات می تابد و هر کس در این دنیا به میزان اراده و اعمال صالح و ارزش خود از آن بهرهمند می شود.

عقل مادی نیست و به همین دلیل است که همواره وجود دارد و هرگز فنا نخواهد شد و حتی با مرگ انسان و بعد از مرگ، آن از بین نمیرود و همواره از آن بهرهمند میشود و مغز هیچگاه در جایگاه عقل نمی تواند جلوس کند و نسبت مغز به عقل به مانند زبان است برای چشیدن و عقل با کمک مغز است که با دنیای مادی ارتباط دارد.

اجرای فرامین عقل است که انسان را به سعادت می رساند تا جائی که اراده انسان را کامل می کند و تا در مقابل پدیده های نا امید کننده و مشکلات زندگی انسان بتواند ،همیشه راه درست را پیشه نماید و نا امید نشود.

اما سخت ترین لحظه برای هر انسان لحظه تقابل عقل و نفس است. برای درک این مفهوم مثالی را مرور می کنیم( که درآن جسم هر گونه انسانی به مانند کشور یا شهر زندگی می کند ،انسانهای خوب ،بد ،صالح یا فاسد که دستورات و خواسته های شورای کشور به عقل ابلاغ می گردد و عقل دستور اجرای آنرا صادر می کند و حال نکته مهم اینجاست که تا زمانیکه شورا تصمیمات منطقی و درست بگیرد و مشکلی ایجاد نمی گردد. اما زمانی که شورا توسط انسان های نا صالح منحرف گردد. خواسته های نفسانی از عقل درخواست می گردد و عقل که از دستورات نفسانی سرباز می زند از مسند قدرت کنار می رود و زمام امور را در اختیار نفس امر کننده قرار می گیرد در این حالت تمامی انسان ها و ساکنین کشور به سمت تباهی می روند و اندک اندک انهدام کشور یا شهر وجودی آغاز می شود و این روند ادامه دار است تا زمانی که انقلاب صورت گیرد و نفس لوامه یا سرزنش کننده بیدار شود و دست به اقداماتی بزند و شروع به نکوهش و سرزنش انسان نماید. در این حالت است که عقل دوباره قدرت خود را باز می یابد.

داستان تقابل عقل و نفس همواره در آدمی وجود داشته و خواهد داشت و این نا پایداری را در انسان بو جود خواهد آورد .مگر آنکه نفس مطمئنه انسان دست بکار شود و انسان را از دست نفس اماره برهاند و فقط در این حالت است که فرمانروایی بی چون و چرا عقل خواهد بود.

خلاصه اینکه جنگ قدرت در درون انسان از بدو آفرینش بین عقل و نفس امر کننده وجود دارد و اگر عقل پیروز شود . انسان راه سعادت خویش را خواهد یافت و اگر نفس اماره غالب گردد .انسان را به بیراهه و تباهی خواهد کشاند و عاقبتی جز بدبختی و فلاکت برایش به ارمغان نخواهد آورد. باید در اینجا به کسا نیکه مغلوب نفس امر کننده می شوند: بگوئیم راه را اشتباه می روید.

ترسم نرسی به کعبه ای اعرابی          این ره که تو می روی به ترکستان است

و اما نفس لوامه بلاخره بعد از ویرانی کشور و جودی دست بکار می شود و شروع به نکوهش بعد از هر اشتباه و گناهی می نماید و سعی در برگرداندن آدمی به راه صراط مستقیم می نماید و باعث می شود انسان های با اراده و مصمم با تلاش و حرکت به سمت اعمال ارزشی به نفس مطمئنه وصل شوند و در واقع نفس با ارزش مطمئنه بیدار می شود و انسان را به طرف فرمانده با عظمتی مثل عقل سوق می دهد و انسان با حکم عقل به سعادت ابدی دست خواهد یافت.

در پایان باید بدانیم از فرماندهی عقل تا فرماندهی نفس اماره از نظر مکانی یک مو فاصله است ولی از نظر زمانی هزاران سال بطول می انجامد. پس آن کنیم که فرمان است.

نگارنده: مسافر هادی رهجوی لژیون21

تایپ: مسافر توحید

 

 
طبقه بندی: وادی ها، جهانبینی، مطالب آزاد،
برچسب ها: وادی ششم، مقاله وادی ششم، ایرج ورمزیار، درمان اعتیاد، درمان سیگار، کنگره60،
دنبالک ها: درمان سیگار،

تاریخ : شنبه 4 فروردین 1397 | 08:12 ق.ظ | نویسنده : مسافر توحید شکیبایی | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By Slide Skin:.