تبلیغات
وب لژیون راهنما آقای ایرج ورمزیار - خلاصه سی دی هفته (کلسیم) از مهندس دژاکام
وب لژیون راهنما آقای ایرج ورمزیار
کنگره 60؛جمعیت احیای انسانی کنگره ۶۰ (مقالات ،نوشتارها ومباحث لژیون 21)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


آنچه باور است محبت است وآنچه نیست ظروف تهی است
این وبلاگ سعی دارد گامی هر چند کوچک در رابطه با پیشگیری مهار و درمان اعتیاد را در اختیار مصرف کنندگان مواد مخدر خانواده های آنها و همچنین کسانی که خواستار رهایی از بند اعتیاد می باشند قرار دهد.
بیایید این آتش ویرانگر را مهار کنیم!

مدیر وبلاگ :مسافر ایرج ورمزیار
نظرسنجی
مطالب وبلاگ برای درمان اعتیاد چقدر مفید میباشد؟


خلاصه متن سی دی آموزشی  " کلسیم "  ازمهندس دژاکام بزرگ

سلام دوستان حسین هستم یک مسافر

لطفا برای رهایی خودمان از دست نیرومندترین دشمن که جهل و نادانی خودمان هست 14 ثانیه سکوت کنیم.

امروز 23/8/1396 سه شنبه  راس ساعت 26 دقیقه به 9 با مداد هست.


 

(( شاید این روزها روزنه ای باشد برای یافتن جهان درون و بیرون ، ان شاالله که این طور بشود ، اکنون میگوئیم ؛ پیام برای کسانی که به دنیای تازه قدم نهاده و به خویش خوییشتن توجه می نمایند ، بر شما واجب و ضروری است که از سخن به نقطه عمل حرکت بنمائید و به زمین و سماء توجه کنید ، با اندیشه ژرف خود به رحمت ماوراء ایمان راسخ داشته باشید و بدانید که پاداش شما دست همیاری شما را خواهد داد ، انگاه بذر نیکو بکار و یا تخم و دانه با ارزش ، هم قوت کافی و هم سایه بانهایتان افراشته خواهد شد ، پس ان کنید که فرمان است .

شما پیام را بدهید ، آنانی که قطره نیکو زمین شان را آبیاری کرده باشد , بی شک بسمت او باز خواهند گشت ، این مطلب وعده ای است که بارها انجام پذیرفته ، نیازی به تفکر ندارد ، نعمتهای الهی در هر پله ای از صعود به خاندان شما میرسد و این طعام است که از دو مطلب حکایت دارد ، یکی غذای روح به ان معنا که خود میدانید ، دوم قوت بدن و کالبد شما که در جهان مادی احتیاج دارید و این تقدیر پله ها و یا قدمهایی است که بر می دارید که بطرف بالا حرکت می نمائید . توفیق الهی همراه شما باشد و این مطلب یا خواست یا فرمان است ، دقت در حرکت را در مد نظر داشته باشید .))

 آهن موجود در 100 گرم جگر مساوی است با آهن 1 کیلوگرم  گوشت قرمز و همچنین معادل  2.5 کیلوگرم گوشت سفید  و مساوی 5 کیلوگرم لوبیا .

علاوه بر اهن انواع ویتامینهای  " بی " هم در جگر گاو موجود میباشد .

و اینها مواد غذایی است که ما باید مورد استفاده خود قرار دهیم .

خودتان در مورد موادغذایی طبیعی و ویتامینهای ان تحقیق کنید و حتما سعی کنید از مواد غذایی اورگانیک و طبیعی استفاده کنید و روی مواد غذائی مصرفی تمرکز کنیم و از مواد غذایی حداقل استفاده کنیم و حداکثر استفاده را ببریم و سعی کنیم حجم غذاهای مصرفی کم باشد که باعث چاقی نشود و از مواد گالری بالا و ویتامین بالا باشد و از اینگونه مواد غذایی ها استفاده کنیم و حتی از مصرف میوه و سبزیجات در فصل خودش استفاده کنیم .

دوم قوت بدن و کالبد شما که در جهان مادی احتیاج دارید .

درچند جلسه در مورد کالبد و غذای کالبد صحبت کردیم وآخرین مبحث ما در این مورد سی دی آموزشی مثل( غذای ما دوای ما و دوای ما غذای ما)  بود .

من چند مطلب راجع تغذیه کالبد بیان میکنم .( البته این مطالب را بنده بر گرفته از سخنان جناب اقای دکتر حاج رسولی بیان میکنم. )

مطلبی که هست ، کشور ما جزو سه کشورجهان است که از پوکی استخوان رنج میبرد و 80/ انسانها در ایران درگیر پوکی استخوان هستند ؛ این هم در کشوری که افتاب به قدر کافی وجود دارد و از نظر مواد غذایی و خوراکی هم به مقدار کافی وجود دارد ولی چه چیزی باعث این قضیه در بین مردم کشور ما شده بخصوص در بین خانمها .

عاملی که باعث پوکی استخوان میشود کلسیم است ، ولی این شروع قضیه است ، کلسیم باید در استخوان ذخیره بشود ، وقتی که کلسیم در استخوان ذخیره نشود پوکی استخوان بوجود می اید و تراکم استخوان تغییر می باید و نکته مهم شما کلسیم زیاد هم مصرف کنید پوکی استخوان شما برطرف نمی شود ، چون یکسری مطالب خاص را باید زنجیروار باشد تا کلسیم وارد خون شود و ...

پس ما نیاز به کلسیم داریم و باید بدانیم در چه مواد غذایی کلسیم وجود دارد ؟

منبع اصلی کلسیم در لبنیات است بعنوان مثال شیر

اما کلسیم موجود در 100 گرم شیر برابر است !

100 گرم شیر = 30  گرم پنیر = 300  گرم  ماست = 5 تا 7 گرم  کشک = 2 تا 3 گرم قره قوروت

و ایا ما از این مواد کلسیم دار به درستی استفاده می کنیم ؟

البته شیر ، شیری که از بز و گاو می دوشند ، نه این شیری که در بازار عرضه میشود و بحث ما از مواد غذایی طبیعی است ، نه مواد غذایی که مواد افزودنی و نگهدارنده به ان اضافه شده است .

نگهدارنده ای که به مواد غذایی می افزایند ، این نگهدارنده خود یک سم است . که یکی از این نگهدارنده ها بنزوات سدیم و دیگری سی یا نامید (( نوعی سیانور )) ، و این نگهدارنده ها باعث میشوند که یکسری باکتریهای که در موادغذایی هستند بمیرند و این باکتریها نابود شوند و باعث میشود که هیچ نوع موجود زنده و باکتری در این مواد غذایی نباشد (( در کل باعث اصلی فاسد شدن غذاها این باکتریها میباشند )) . حتی با خوردن این مواد افزودنی و خوردن این نوع غذاها باعث میشود که یکسری باکتریهای مفید بدن هم از بین بروند و ...

روز به روز مزارع  کشاورزی ما کوچکتر می شوند و بیمارستانها و داروخانه های ما اضافه و بزرگتر میشوند و بیماریها زیادتر میشوند و همه به دنبال این سوال هستیم که چرا این همه بیماری ؟

البته نمیشود که بگوئیم اصلا نمی توان از این افزودنیها استفاده نکنیم و باید سعی کنیم از این افزودنیها کمتر استفاده کنیم ، پس باید کلسیم از مواد غذایی مناسب بگیریم .

حالا اگر ما کلسیم را استفاده کنیم ایا جذب بدن میشود ؟

برای اینکه کلسیم جذب بدن شود احتیاج به فسفر دارد .

گذشتگان در مصرف غذاها توجه ویژه ای داشتند و در کنار پنیر از گردو بابت فسفر ان استفاده میکردند . حتی کشمش هم  که   دارای فسفر است را با اب دوغ مصرف میکردند و مواد غذایی فسفر دار دیگر مانند خرما ، گردو ، کشمش و حتی مغز گوسفند و گاو( کله پاچه ) هم استفاده میکردند .

با استفاده کلسیم و فسفر ، اینها وارد جریان خون می شوند و وقتی کلسیم وارد جریان خون قرار گرفت باید بعد از مراحل خاصی در استخوان ذخیره شود و انجا احتیاج به ویتامین ( دی 2 ) دارد .

ویتامین دی 2 ، در چربیها موجود میباشد (( چربی نه روغن نباتی و روغن افتابگردان )) بلکه چربی  که در شیر و ماست و چربی که در روغنهای حیوانی است .

روغن حیوانی برای ما نعمت و سلامتی است ، در عوض روغنهای نباتی برای ما سم میباشد و بر عکس برای ما رایج شده که ماست کم چرب و روغن و کره مصرف میکنیم که اینها همه از روغن پالم می باشند .

ویتامین دی 2 موجود در چربیها جزو ضروریات بدن انسان است و ما باید سعی کنیم از چربیهای طبیعی استفاده کنیم ، حتی از دمبه و گوشت و ... و چربیهای طبیعی برای ما ایجاد مشکل نمیکنند و مشکل ما از عدم تحرک ماست .

بنابراین بدن ما نیاز به چربیهای طبیعی دارد ، بر خلاف اینکه همه تاکید می کنند که استفاده نکنید و حتی می گویند از ماست کم چرب استفاده کنید و ...

حالا این ویتامین دی 2 و کلسیم بخواهد وارد استخوان بشود ، ویتامین دی 2 نمیتواند این واکنش را انجام بدهد و ویتامین دی 3 باعث این عمل میشود و حالا باید ویتامین دی 2 تبدیل به ویتامین دی 3 بشود ، ان موقع وارد استخوان میشود و برای اینکه ویتامین دی 2 تبدیل به ویتامین دی 3 شود نیاز به نور آفتاب داریم .

مطلب دیگر اینکه خانمها در ایران با کم خونی هم روبرو هستند و این موضوع هم بدن نیاز به آهن دارد و اهن را باید بدن از کجا جذب کند ؟

آهن در مواد غذایی همچون جگر و گوشت موجود میباشد :


((قوت بدن و کالبد شما که در جهان مادی احتیاج است ... ))

من همیشه گفتم ما هم مسائل مادی را داریم و هم مسائل معنوی را داریم ؛ هم دنیا را داریم وهم اخرت را داریم ؛ هم علم و هم مال و ثروت را داریم .

(شاید این روزها روزنه ای باشد برای یافتن جهان درون وبیرون ، ان شااله که اینطور باشد.)

ما دارای دو قسمت هستیم ، یک جهان درون و جهان بیرون ؛ که امیدواریم کم کم اینها را بشناسیم و بتوانیم تشخیص دهیم .

البته جهان درون و بیرون , مسئله اگاه و خود اگاه نیست ، گرچه اگاه و خود اگاه هم جزء ان است . باید در طول زمان ذره ذره این جهان درون و بیرون را متوجه شویم .

(پیام برای کسانی که قدم به دنیایی تازه قدم نهاده اند)

ما وقتی از جهان افیون و ظلمت خارج می شویم ؛ گوئی وارد دنیائی تازه شدیم . ما در جهانی بودیم که تصور می کردیم کارهای ضدارزشی برای ما ارزش بود (( مصرف مواد مخدر و سیگار زمانی برای ما ارزش بود ولی امروزه اینگونه نیست ,مصرف مشروبات الکلی , دروغ گفتن , فساد , غیبت , رشوه گرفتن و بد خواه دیگران بودن ارزش نیست ؛ اینها در جهان اعتیاد ارزش بود و با خارج شدن از از جهان ظلمت و اعتیاد اینها با قدم گذاشتن به دنیائی جدید برای ما ضدارزش می باشد )) و وارد جهانی میشویم که میرود بطرف ارزشهای الهی و دیگر ان مسائل منفی برای ما ملاک نیست .

و به خویش خویشتن توجه می نمائید.

برای این مطلب میتوان تعاریف مختلفی بیان کرد :

یک مورد میتوان  بگوئیم نفس و یا بگوئیم خویش خویشتن که شامل دو کلمه هستند : خویش یعنی فامیل و قوم و تن یعنی جسم و خویش را میتوان نفس در نظر گرفت ؛ پس خویش ما نفس ما است ( اینگونه هم میتوان بیان کرد ، البته نه اینکه بگوئیم قطعا این معنا را دارد ) .

پس خویش خویشتن چه کسی میشود ؛ خویش و قومی که با نفس و جسم رابطه ای مانند رابطه ی فامیلی داشته باشد , در اینجا میتوان خویش خویشتن را به روح اتلاق کنیم (( روح چیزی که ما را به راه راست و صراط مستقیم هدایت میکند و الهام مثبت دارد )).

حتی میتوانیم خویش خویشتن را نفس در نظر بگیریم و برداشتهای متعددی میتوان از این موضوع داشت ؛ چون مربوط به صور پنهان است .

اگر ما با ورود به دنیائی تازه به خویش خویشتن توجه بنمائیم و چون الهامات دست ان است ؛ بیان میکند که به ان توجه کنید ؛ وقتی به ان توجه کردید ان موقعه

( بر شما واجب و ضروری است که از سخن به نقطه ی عمل حرکت نمائید.)

تا زمانی که مطلبی سخن است کاری ندارد و چرخش زبان است و به همه جا می توانید ان را شکل دهید ؛

گفتن تا عمل کردن فرسنگها فاصله دارد . از ذهن تا سخن خیلی خیلی فاصله است ؛ شما خیلی چیزها درذهن خود دارید ایا انها را بر زبان می توانید بیاورید ، ممکن است مقداری از ان را بتوانید بر زبان بیاورید ، حالا ان چیزی را هم که میگوئیم اگر بخواهیم عمل و پیاده کنیم بسیار کار سخت و دشواری است .

بنابراین همان مرحله پندار نیک ، گفتار نیک و کردار نیک به میان می اید و این سه مرحله با هم نیستند گرچه سه با هم هستند ولی سه پله و سه مرحله هستند .

شما ابتدا باید پندار نیکی داشته باشید ، وقتی پندار شما نیک شد ، سپس گفتارتان نیک میشود و وقتی گفتارتان نیک شد ، ان وقت کردارتان نیک میشود .

کسی که پندارش خراب است ، سخنش هم خراب است ، کسی که همیشه حرفهای رکیک و فحاشی میکند به این دلیل است که در پندار و اندیشه و افکار خود دچار مشکل است و ان پندار تبدیل به سخن میشود و در سخن حرفهای نامربوط می زند و وقتی سخن زشت و زننده شد به مرور زمان کردار و عملش هم زشت و زننده می شود .

(( بگو با کیان زیستی      پس انگه بگویم که تو کیستی ))

صحبت بکن و حرف بزن ، بعد میگویم چه کسی و کجا هستی .

بد صحبت کردن و حرفهای رکیک و الفاظ ناشایست به کار بردن هیچ هنر نیست .

در کنگره ما بیان کردیم که پندار سالم ، گفتار سالم و کردارسالم  ؛

و گفتیم عمل سالم عملی است که نتیجه ی ان به نیکی و خیر ختم شود .

پس اگر گفتاری و پندار و کرداری که نتیجه ی ان به خیر ختم شود میشود عمل سالم . و باید کارهایی که انجام می دهیم مراقب باشیم که عملی سالم باشد و نتیجه ی ان به عمل خیر ختم شود .

پس برای ما باید و لازم و ضروری است که از سخن به نقطه عمل حرکت کنیم و اگر اینگونه نباشد به نتیجه نمی رسیم و باید بطرف عمل حرکت کنیم ، یعنی انچه اموختیم و پندار و معرفت بوده و رسیده و به بیان و زبان ؛ باید ان را به مرحله ی اجرا بگذاریم .

و بر زمین و سماء توجه کنید.

شما اگر بخواهید وارد دنیای تازه شوید و از سخن به نقطه عمل حرکت کنید , باید به زمین و سماء توجه کنید . ما اگر بخواهیم از نقطه سخن به عمل حرکت کنیم باید به نقطه ی ایمان برسیم و به یک باور و چرائی برسیم .

ما به زمین و اسمان اصلا توجه نمی کنیم و باید به زمین و سماء توجه کنیم که ان معرفت را پیدا کنیم .

از سخن به نقطه ی عمل حرکت کردن کار بسیار سختی است و باید چرای ان را پیدا کنیم که در کتاب شریف هم بیان میکند :

آیا نگاه نمی کنید چگونه شتر خلق شد ؟ آیا نگاه می کنید اسمان چگونه برافراشته شده ؟ ایا نگاه میکنی کوهها چطور نصب شدند و زمین چگونه مسطح شد ؟

و ما به اینها اصلا توجه نمیکنیم و چون توجه نمی کنیم ان باور را نداریم و این باور بعلت بی خدائی است که انسانها از خداوند دور شدند و وقیح شدند .

اگر انسان بخواهد از نقطه ی سخن به نقطه ی عمل بیاید ، باید ببیند و نگاه کند و به ان تفکر و بیداری برسد که هر چیزی حساب و کتابی دارد و سیستم را تشخیص بدهد .

ما باید به ان بیداری و اگاهی برسیم و اگر رسیدیم می توانیم از مواد مخدر و ضدارزشها جدا شویم .

(و با اندیشه ی ژرف خود به رحمت ماوراء ایمان راسخ داشته باشید . )

ما باید به این بیداری برسیم که یک چیزی در جهان درون و جهان بیرون است و جهان دنیا است و جهان اخرت ؛ و اگر به ان تفکر و بیداری برسیم دست از جنایت ، دروغگوئی ، فساد و ضدارزشها برمی داریم و باید این قضیه بر ما باور شود .

امیدوارم این قضیه باور شود .

تهیه و تنظیم: مسافر توحید رهجوی لژیون 21 نمایندگی شاد آباد

نوع مطلب :
برچسب ها : سی دی کلسیم، کلسیم، مهندس حسین دژاکام، ایرج ورمزیار، خلاصه سی دی کلسیم، اعتیاد، درمان اعتیاد،
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 3 دی 1396
جمعه 15 دی 1396 02:15 ق.ظ
بسیار عالی و تاثیر گذار بود واستفاده نمودم خداقوت
سه شنبه 5 دی 1396 10:42 ق.ظ
خداقوت کاربر محترم

ممنون از ارسال مطالب، مطلب شما در وبلاگ نمایندگی قرار گرفت.
لطفا سعی کنید سی دی ها را خلاصه تر ارسال کنید. با سپاس
دوشنبه 4 دی 1396 09:34 ق.ظ
سلام عزیز خوبی؟ مطالب وبلاگتو دیدم بسیار زیبا بود معلومه که وقت گذاشتی .من یه پیشنهاد داشتم که واسه وبلاگ جفتمون خوبه اونم اینکه به وب سایت منم سر بزنی و باهم تبادل لینک داشته باشیم از این به بعد مثل دو تا دوست خوب واسه هم میشیم بعد از اینکه لینک کردی خبرم کن تا با افتخار لینکت کنم
دوشنبه 4 دی 1396 08:45 ق.ظ
سلام
خلاصه سی دی بصورت دقیق و کاربردی بود. خداقوت
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

فال حافظ

امکانات جانبی