تبلیغات
وب لژیون راهنما آقای ایرج ورمزیار - خلاصه سی دی هفته( خلق جهان) از مهندس دژاکام
وب لژیون راهنما آقای ایرج ورمزیار
کنگره 60؛جمعیت احیای انسانی کنگره ۶۰ (مقالات ،نوشتارها ومباحث لژیون 21)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


آنچه باور است محبت است وآنچه نیست ظروف تهی است
این وبلاگ سعی دارد گامی هر چند کوچک در رابطه با پیشگیری مهار و درمان اعتیاد را در اختیار مصرف کنندگان مواد مخدر خانواده های آنها و همچنین کسانی که خواستار رهایی از بند اعتیاد می باشند قرار دهد.
بیایید این آتش ویرانگر را مهار کنیم!

مدیر وبلاگ :مسافر ایرج ورمزیار
نظرسنجی
مطالب وبلاگ برای درمان اعتیاد چقدر مفید میباشد؟
((به نام نامی قدرت مطلق الله))


سلام دوستان توحید هستم یک مسافر

خلاصه سی دی هفته ( خلق جهان) از مهندس دژاکام خدمت عزیزان تقدیم مینمایم.


ما باید روحیه مثبت نگری داشته باشیم. آن سبو بشکست و آن پیمانه ریخت. ما نبایدغصه گذشته و کارهای اشتباهمان را بخوریم؟ باید درس بگیریم! چون غصه خوردن فایده ای ندارد. حالا اگر در عبور از مسیر زندگی خودت با افکار و اندیشه منفی خودت را تضعیف نکنی و به ناامیدی دامن نزنی. خیلی از کارهایی که انجام دادنشان را سخت می‌دانستی به‌راحتی انجام می‌دهی!

اکثر انسان‌ها در اندیشه‌اند و برایشان جهان معماست و گذشتن از آن برای کسب علم و معرفت معمای دیگر.

این جهان که در برابر توست به‌اندازه یک موجود بسیار ریزی است که می‌بینی. اما بدان اگر به درون خود بنگری و وارد دنیای درون خود بشوی خواهی دید یک سلول و یا یافته درون خودت به بزرگی جهانی است که در آن پرورش می‌یابی و می‌خواهی که در آن به اقیانوس دانش و معرفت و فضیلت قدم بگذاری.

این خیلی طبیعی است که جهان برای آدم‌ها معما باشد و اینکه چگونه این جهان به وجود آمده است که دانشمندان علم و فیزیک هم نتوانسته‌اند جوابی برای این سؤال پیدا کنند؛ تنها چیزی که دانشمندان فیزیک گفتند این بود که جهان براثر انفجار یک زره کوچک به وجود آمده است، یعنی منشأ این جهان در دل آن زره کوچک نهفته بوده است که آن لحظه انفجار آن ذره کوچک رابین بنگ می‌نامند.

((تئوری بیگ بنگ)) می‌گوید که آن لحظه انفجار ذره کوچک که آغاز خلق جهان هستی بوده است که تا به الآن حدود چهارده میلیارد سال می‌گذرد ولی مابقی جهان را نمی‌دانند از کجا و چگونه به وجود آمده؟

آقای مهندس  دژاکام بزرگ جواب این سوال را اینگونه میدهند که:

اگر ما به الگوهای طبیعت نگاه کنیم به پاسخ این سؤال می‌رسیم. شما اگر به یک گیاه نگاه کنید به عمق مطلب پی خواهید برد. وقتی شما یک هسته آلبالو را در خاک می‌کارید اولین مرحله در زیرخاک این است که هسته آلبالو می‌ترکد و بعد یک جوانه از داخل هسته بیرون می‌آید و بعد از گذشت زمان به یک درخت تبدیل می‌شود؛ این درست است که درخت آلبالو از هسته به وجود آمده است، اما آیا می‌توان گفت که تمام درخت آلبالو در درون‌هسته کوچک بوده است؟ قدر مسلم جواب نه است! چراکه تمام درخت در هسته نبوده است، بلکه نقشه درخت در هسته بوده است. پس مابقی درخت آلبالو از کجا آمده است؟ می‌توان گفت مابقی درخت از جهان دیگر آمده است که می‌شود جهان بیرون از هسته و آن جهان دیگر هسته را تغذیه کرده است. پس این موضوع در حیوانات هم به همین‌گونه است.

یک مجموعه از ستارگان که از بقیه ستارگان جدا باشد می‌شود یک کهکشان. مثل قاره‌هایی که توسط مقادیر زیادی آب قسمت‌هایی زمین از هم جداشده است. همان‌گونه که کهکشان راه شیری تقریباً ده میلیارد ستاره دارد مغز انسان هم طبق تخمینی که زده‌اند بالای صد میلیارد نورون یا سلول دارد و قسمت‌های مختلف بدن هم مثل کبد و کلیه‌ها و غیره ...دارای میلیاردها سلول هستند. پس نمی‌توان گفت این میلیاردها سلول در یک هسته اولیه وجود داشته‌اند. پس هسته اولیه ما پس از مرحله بین بنگ از جهان بیرون توسط خون تغذیه‌شده است؛ حالا ما که خودمان یک جهان بسته هستیم از کجا تغذیه می‌کنیم؟ خب ماهم از گیاهان و گوشت حیوانت تغذیه می‌کنیم و این روند به همین شکل ادامه دارد. پس در جهان هستی الگوها شبیه همدیگر هستند. همان‌گونه که یک خرگوش یا یک انسان متولد می‌شود و از جهان بیرون تغذیه می‌کند. پس طبق این نظریه بودن جهان‌های دیگر در هستی انکارناپذیر است. پس ما در جهان بسته خود به سر می‌بریم. عین یک جوجه که در تخم‌مرغ در حال رشد است و از بیرون تخم‌مرغ خبر ندارد؛ وقتی جوجه تکامل پیدا کرد و پوسته را شکست و از آن خارج شد به جهان بیرون پی خواهد برد. پس ماهم برای پی بردن به جهان‌های دیگر باید جسم خود را بشکافیم و از آن خارج بشویم که این شکافتن جسم و خارج شدن از آن با مرگ اتفاق می‌افتد.

حال سوال اینجاست که چرا باید قلم و دانش را فرابگیریم؟

علم و دانش قوانین شناخت زندگی است. همان‌گونه که علم ریاضی به ما کمک می‌کند تا فاصله بین دو شهر را که قصد مسافرت به آن شهر راداریم برای ما معلوم می‌کند، یا علم طب که برای سلامتی ما مفید است یا علم مکانیک که برای سهولت کارهای ما کمک بسیاری می‌کند.

نکته بعدی این است که انسان مالک آن چیزی است که دارد، نه ازنظر مادی بلکه مالک علم و دانش خودش است؛ شاید مال و ثروت با مرگ از بین برود و دیگر شخص مالک آن ثروت نباشد ولی علم و دانش با مرگ از بین نمی‌رود! چون ما اعتقادداریم که انسان با مرگ از بین نمی‌رود.

جهان درون باز شامل دو قسمت می‌شود:

 1- جهان درون در صور آشکار که می‌شود همان خون و سلول و غیره

2- دیگری جهان درون در صور پنهان است.

شما اگر به درون خودتان بروید از زمان کودکی تا به الآن تمام صحنه‌ها رادارید و اگر تمام این صحنه‌ها که از زمان کودکی تا به الآن برای شما رخ‌داده است را کنار هم بگذارید یک جهان بسیار بزرگی می‌شود.

وقتی مولانا می‌گوید:  ( اندرون از طعام خالی دار تا درون نور معرفت بینی ) منظور از اندرون همان معده و شکم است و یا منظور عرفا از درون منظور همان صور پنهان درون است. یعنی وارد جهان ذهن و آرشیو بشود.

تمام موجودات هستی ورق‌هایی از یک کتابی هستند که اسمش لوح محفوظ است؟ چون هرکدام از موجودات یک سری از اطلاعات در درونشان ذخیره‌شده است. پس همان وادی اول که می‌گوید با تفکر ساختارها آغاز می‌شود و بدون تفکر هر آنچه هست روبه‌زوال می‌رود.

بهترین هدیه به انسان‌ها همین قدرت تفکر است که خداوند عطا نموده است. ما با تفکر وارد دنیای درون می‌شویم و جایگاهمان را پیدا می‌کنیم.

ما با سیر کردن در درونمان تفکر می‌کنیم که چرا باید مواد مخدر مصرف نکنم؟ چرا مواد مصرف کنم؟ انسان باید قبل از انجام هر کاری یک سؤالی را از خودش بپرسد و آن سؤال این است که چقدر ارزش دارد؟ اگر الآن ما رهایی داریم و یک‌بار گریز بزنیم و کسی هم نفهمد چقدر ارزش دارد؟ بهایش چقدر است؟ شاید اول کار مشکل‌ساز نشود؛ شما اگر یک‌تکه گوشت را در یکجایی پنهان کنید شاید روز اول و دوم کسی مطلع نشود، اما بعد از گذشت یک هفته بوی گندش بالا می‌رود، چون گوشت می‌گندد و از بوی بدش همه باخبر می‌شوند.

پس حتی یک سلول جهان پهناور و بزرگی است. این دستور می‌گوید که در گردش میان باغی که انتهایش را نمی‌یابیم، از همان ابتدایش که شروع نمودی، به‌دقت از همه مزایای آن بهره‌مند شو و اگر مایل بودی بقیه باغ طی طریق بنما و این انجام می‌شود و اگر به دور نمای نگاهت اندیشه دیگری در خود ایجاد ننمایی، البته در ادامه خواهی دید که آن‌قدر که درحرکت اول می‌پنداشتی دشوار نیست.

اینجا می‌خواهد بگوید که وقتی در مسیر زندگی در حال حرکت هستی از تمامی امکاناتش بهترین استفاده را ببرید؟ چراکه ما از فردای خودمان وزندگی‌مان اطلاعی نداریم و هرگز نمی‌توانیم به گذشته برگردیم.

((   ای برادر تو همه اندیشه‌ای، مابقی استخوان و ریشه‌ای))

 امید و امیدواری طول عمر انسان را زیاد می‌کند و به انسان نیرو می‌دهد ولی ناامیدی زندگی ما را کدر و تار می‌کند و عمر ما را کوتاه می‌کند.

ما باید روحیه مثبت نگری داشته باشیم. آن سبو بشکست و آن پیمانه ریخت. ما نبایدغصه گذشته و کارهای اشتباهمان را بخوریم؟ باید درس بگیریم! چون غصه خوردن فایده ای ندارد. حالا اگر در عبور از مسیر زندگی خودت با افکار و اندیشه منفی خودت را تضعیف نکنی و به ناامیدی دامن نزنی. خیلی از کارهایی که انجام دادنشان را سخت می‌دانستی به‌راحتی انجام می‌دهی.

من خود از این باغ‌های بی‌شماری را طی نمودم و از ابتدابه‌ساکن از درب خانه خودم هم دورتر، بدون فرمان پدر و مادر نرفته بودم. البته ماجرا را که خود مطلع هستید و این بود که شد. زیرا می‌خواستم بدانم آن چراکه نمی‌دانستم و اکنون هم باز نمی‌دانم. اما در کناره سردار عزیز ادامه طریق دادیم. انشا الله که متوجه وجود خود به دنیای بیرون و تفاوت‌های آن شده باشید. در بیرون از وجود به‌مراتب سخت‌تر از درون سیر نمودن است. اکنون وسعت بخشیدن به این کار جهان در اندیشه‌ها و آنچه فتح است انجام عملی است که انجام می‌پذیرد و فرمان است که فتح باشد. فتح سرزمین‌ها چندان مهم نیست. فتح در اندیشه و اعمال درست مشکل و امارت دیگری است.

فتح سرزمین‌ها کار زیاد سختی نیست اگر بخواهی اندیشه و افکار را با اعمال درست جایگزین کنی کار سختی است. اندیشه همان جهاد اکبر که اول از خودت شروع کنی و به صراط مستقیم بروی و زمام دار راستی می‌گوید آدم گرسنه فکرش درست‌کار نمی‌کند. منظور از گرسنگی همان محکم کردن پایه‌های مالی است.

اگر انسان گرفتار مسائل مالی باشد آن موقع کار بسیار سخت می‌شود. مهم این است که انسان بتواند زندگی‌اش را به‌خوبی اداره نماید. شاید با یک نان طرف زندگی‌اش را اداره می‌کند و گاهی با صد عدد نان هم نمی‌تواند کسی زندگی‌اش را اداره کند و این برمی‌گردد به چگونه مدیریت کردن زندگی

پایان

تهیه و تنظیم: مسافر توحید رهجوی لژیون (21) نمایندگی شادآباد
نوع مطلب :
برچسب ها : درمان اعتیاد، کنگره 60، سی دی خلق جهان، ایرج ورمزیار، اعتیاد، لژیون 21، نمایندگی شاد آباد،
لینک های مرتبط :
          
شنبه 2 دی 1396
جمعه 15 دی 1396 02:17 ق.ظ
آقای توحید بسیار عالی وکامل بود انشاءالله مراحل بالاتر بدرخشید
یکشنبه 3 دی 1396 03:02 ب.ظ
سلام مسافر گرامی آقا توحید
خداقوت بسیار عالی و کامل بود.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

فال حافظ

امکانات جانبی