تبلیغات
وب لژیون راهنما آقای ایرج ورمزیار - شیشه و بخار ابهام

وب لژیون راهنما آقای ایرج ورمزیار - شیشه و بخار ابهام

کنگره 60؛جمعیت احیای انسانی کنگره ۶۰ (مقالات ،نوشتارها ومباحث لژیون 21)

کنگره 60؛جمعیت احیای انسانی کنگره ۶۰ (مقالات ،نوشتارها ومباحث لژیون 21)

وب لژیون راهنما آقای ایرج ورمزیار - شیشه و بخار ابهام کنگره 60؛جمعیت احیای انسانی کنگره ۶۰ (مقالات ،نوشتارها ومباحث لژیون 21)

مصرف شیشه و تخریب های آن

مصرف شیشه حرکتی خزنده داشت و آرام و بی صدا در اواخر دهه هفتاد و اوایل دهه هشتاد آغاز شد. در ان سالها حتی مبادی کنترل در فرودگاه ها و گمرک ها بدلیل عدم شناخت نسبت به شیشه ورود آن را به کشور بسیار سهل کرده بود، خلاء قانونی و عدم آگاهی مسئولین سبب شد تا ساختاری همجنس اعتیاد ولی متفاوت تر از آن شکل گیرد.

پدیده هایی همچون زیبایی، تناسب اندام و رقتار جنسی همگی زیر شاخه های ابتدایی بودند که تحت شعاع این مواد جدید قرار گرفتند.آرایشگاه ها، سالن های زیبایی و باشگاه ها و دانشگاه ها خواستگاه حضور و میدان داری شیشه شد، آرام آرام سالن های دادگاه خانواده مملو از زوج هایی شد که بر اثر آسیب های نوظهور شیشه در آستانه جدایی قرار داشتند.

بازپرس های جنایی با انبوهی از پرونده های قتل و تجاوز روبرو شدند که همگی اشتراک ویژه ای را با خود داشتند و آن مصرف شیشه بود. تا مدت ها مرجع قضایی رسیدگی کننده به جرائم مربوط به شیشه دادگاه ویژه جرائم پزشکی و دارویی بود.

بازار خرید و فروش شیشه و رقم های جابجا شده حکایت از سود هنگفت توزیع کنندگان و تولید کنندگان آن داشت، طمع سود بیشتر مسبب پیدایش لابراتور های زیر زمینی گردید، مواد نامرغوب بدلیل قیمت کمتر جایگزین مواد اصلی شد، فرمولی متفاوت با انچه در دنیا عرضه می شد باعث گردید عوارض آن نیز بسیار متفاوت و دامنه دار تر باشد.

شیشه مکانیسم اثر جادویی داشت، لذت فرآیند اصلی مصرف شیشه بود و ترشح 11 برابر بیشتر دوپامین سندی بر این ادعاست، همین لذت بسیار زیاد دل کندن از این مواد را سخت تر می کرد و حتی مصرف مواد سنتی بازار ایران مثل تریاک و هروئین رو به افول گذاشت.

شیشه باعث شد بسیاری از مصرف کنندگان قدیمی رو به شیشه بیاورند، گره خوردن مصرف شیشه با روابط جنسی معمولاً نامشروع سبب شدتا فرهنگ جدیدی در این بی بند و باری خلق شود، دیگر تصور رابطه جنسی بدون شیشه برای مصرف کنندگان آن امری محال بود.

 

گام بعدی شیشه از بین بردن قبح و تابوی اعتیاد و رفتار پرخطر بود، پرده های شوم و سیاه همانند بخار شیشه به آسمان رفت. رفتارهایی را به مرور شاهد بودیم که حتی در بدترین شرایط بدون مصرف شیشه امکان بروز و ظهور نداشت.

آرام آرام رنجی جانگاه بر چهره مصرف کنندگان شیشه مشاهده می گردید، اثرگذاری شیشه در صور پنهان آنچنان عمیق بود که بدرستی وارد تسخیر شدن ئوباره آن بکار رفت، آدمی تسخیر نیروهای شیطانی شدن...

ارتباطی معنادار در بروز رفتار ضد ارزشی و مصرف شیشه نهفته است، شیطان زیرکانه برای اطمینان حاصل کردن از غلبه تاریکی بر انسان در کمین گاه خود مسلح به شیشه شد، انسان غرق در گناه با مصرف شیشه مسلماً به نقاط ژرفتر سیاهی ها سقوط خواهد کرد و مسلماً فرصت توجه و زمان بازگشت را برایش محدودتر می کرد.

دخمه های تاریک و آلوده نفش و شهوت نقاطی استراتژیک برای شیطان بوده و هست و این سلاح مرگبار شیشه تاکنون قربانیان بسیاری را به شیطان تقدیم کرد؛ چه بسیار زنان و مردانی که در تله سحرآمیز افیون شوم به دام تباهی افتادند و مرگ را به جان خریدند، انتخابی که ابدیت انسان را تحت شعاع قرار خواهد داد.

در تسخیر شیشه بودن مسلماً منافع دوجانبه ای بهمراه دارد که اکثریت قاطع سود برای شیطان خواهد بود و اندک منافع انسان مصرف کننده همان لذت و فزونی کوتاه مدت احساسی می باشد.

فرجامی تاریک در انتظار مصرف کنندگان شیشه است، لحظه ای غفلت در انتخاب برابر است با هاله ای ابهام در ابدیت انسان.

در میان هیاهویی که در مجامع پزشکی و صاحب نظران اعتیاد براه افتاده بود مبنی بر اینکه سقوط آزاد؟ یا داروی نگهدارنده؟ بیمارستان یا تیمارستان؟

تا اینکه بارقه های امید جوانه زد و کنگره 60 و روش دی اس تی واژه درمان و رهایی را به میان آوردند. جناب مهندس دژاکام بنیان کنگره 60 با روش دی اس تی خط بطلانی بر تمام نظرات قبل کشیدند.به وضوح عده ای را می توان مشاهده کرد که در اوج ناامیدی و یاس از تجربه سایر روش ها گام به کنگره گذاشتند و بعد از طول درمان به رهایی دست یافتند؛ همگان منتظر عود مجدد بیماری بودند اما آنها به تعادل رسیدند.

باز هم تنگ نظران رای به کوتاه بودن عمر درمان دادند اما اینها به تعادل رسیدند!؟

قدرت و تخریب شیشه با آن هیاهو به واسطه دیدگاهی مبنی بر آگاهی و روش صحیح به زانو در آمد، معادله به درمان نرسیدن مصرف کنندگان حل شده بود و مجهولات به معلوم تبدیل شدند.

امیدوارم در لحظات مختلف حیات همواره آگاهی را با انتخاب های صحیح خود عجین سازیم.

مسافر امیر رضاییتاریخ : پنجشنبه 15 تیر 1396 | 12:08 ب.ظ | نویسنده : امیر رضایی | نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.