وب لژیون راهنما آقای ایرج ورمزیار - کارگاه آموزشی عمومی روزهای پنجشنبه مورخ95/11/21

کنگره 60؛جمعیت احیای انسانی کنگره ۶۰ (مقالات ،نوشتارها ومباحث لژیون 21)

کنگره 60؛جمعیت احیای انسانی کنگره ۶۰ (مقالات ،نوشتارها ومباحث لژیون 21)

وب لژیون راهنما آقای ایرج ورمزیار - کارگاه آموزشی عمومی روزهای پنجشنبه مورخ95/11/21 کنگره 60؛جمعیت احیای انسانی کنگره ۶۰ (مقالات ،نوشتارها ومباحث لژیون 21)
یازدهمین جلسه از دوره شصت و سوم کارگاه‌های عمومی کنگره 60 نمایندگی شادآباد مورخ 95/11/21 با استادی آقای ایرج ورمزیار و نگهبانی محمدعلی هاشمی و دبیری آقای مجید یزدی با دستورجلسه "هفته دیده‌بان " رأس ساعت 17 آغاز بکار نمود.ادامه متن در ادامه مطلب

سخنان استاد:

آرزوی عصر خوبی برای همه عزیزان دارم، دستورجلسه این هفته بسیار خاص و مهم است. ازآن‌جهت بدانیم، چه کسانی دارند برای ما خدمت می‌کنند و رفتار ما باکسانی که به ما خدمت ارائه می‌دهند بایستی چطور باشد. تا چند سال پیش دستورجلسه هفته دیده‌بان وجود نداشت؛ ولی دیده‌بانان وجود داشتند و درواقع سرباز گمنام کنگره بودند که در عین گمنامی با خوش‌نامی خدمت می‌کنند.

دیده‌بان یعنی چه؟ چه مفهومی دارد؟ دیده‌بان ازنظر لغت؛ دیده یعنی چشم و بان هم نگهبان، حائز و مراقب است. دیده‌بان یعنی کسی که با چشمش مراقبت می‌کند. مثل مرزبانان. معمولاً در سازمان نظامی کسانی را دیده‌بان می‌گذارند که تحت سخت‌ترین شرایط  و یا کمترین امکانات از سرحدهای کشور دیده‌بانی می‌کنند و کارشان چی هست؟ کار دیده‌بانان این است که مواظب باشند، رصد کنند، دشمن وارد حریم یا سرحدهای کشور نشود؛ و خیلی شرایط سختی دارند و معمولاً هم گمنام هستند.

اما درکنگره 60 این قضیه به‌طور دیگری تعریف‌شده است و باهوش‌ و با درایت آقای مهندس دژاکام لزوم تشکیل دیده‌بانی را حدود 18 سال پیش، ایشان تشخیص داد و دیده‌بان انتخاب کردند.اولین دیده‌بانی که آقای مهندس انتخاب کردند اکتسابی بود؛ چون آن زمان کنگره 60 مثل الآن گسترش پیدا نکرده بود. معمولاً در این مجموعه کنگره 60، قطعاً نیروی منفی می‌آید و به ساختارهای کنگره 60 آسیب می‌زند و کسانی بایستی باشند تا بتوانند مواظبت و مراقبت کنند تا ساختارهای کنگره 60 آسیب نبیند.

دیده‌بانان معمولاً بایستی کسانی باشند که باهوش‌ترین و مخلص‌ترین افراد درکنگره ازلحاظ ترکیهٔ نفس در حدّ بسیار بالا و ازلحاظ حسی بسیار قوی باشند؛ و هر شخصی نمی‌تواند دیده‌بان باشد، الآن ما حدوداً 13 نفر دیده‌بان داریم و الآن جای برای یک نفر دیگر خالی است.

مجموعهٔ قوانینی که با یک روش جدید، قرار است در کنگره 60 اجرا و ابداع شود؛ معمولاً این‌ها در مجموعه به‌صورت شورایی و به‌صورت خرد جمعی مطرح می‌شود و به تصویب می‌رسد. دیده‌بانان کسانی هستند که منافع جمع را به منافع خودشان ترجیح می‌دهند و مصلحت می‌دانند و هرگز به خاطر منافع خودشان رأی را تائید یا رد نمی‌کنند.

 به همین دلیل است، کسانی که می‌خواهند دیده‌بان بشوند، چند سال از طرف دیده‌بانان در نظر گرفته می‌شوند. از زمانی که در جایگاه دیده‌بانان به‌عنوان سیتی‌زن انتخاب می‌شوند، بعد از سه سال دوباره توسط اعضاء دیده‌بان رأی‌گیری می‌شود و اگر صلاحیت را به دست آورد به‌عنوان دیده‌بان رزمی مشغول به کار می‌شود.
گروه همسفران؛ سرکار خانم آنی که دیده‌بان محترم گروه خانواده و گروه مسافران؛ جناب آقای رضا تراب خانی دیده‌بان محترم کمک راهنماها است.

نشانهٔ دیده‌بانان این است که شال سفیدرنگ دارند و معمولاً دیده‌بانان هم مثل مابقی اعضاء یک ظرفیتی است و بعدازاینکه موعدشان پُر شد، دیده‌بان دیگری انتخاب می‌شود؛ اما درمجموع کار خیلی سخت و کار بی‌مزد و بی‌مواجب است. خالصانه و مخلصانه کار می‌کنند. شاید از جیب خود مایه نگذارند؛ اما کسی که از خانواده و خودش مایه می‌گذارد، قطعاً از جیب خود هم مایه می‌گذارد. بدون هیچ چشم‌داشتی خدمت می‌کند.

اما چرا این دستورجلسه گنجانده‌شده است؟ به این خاطر این دستورجلسه جزو دستور جلسات هفتگی آوردند که ما بیشتر به وظایف دیده‌بانان آشنا شویم و اعضاء دیده‌بانی و هیئت دیده‌بانی را بشناسیم و با تک‌تکشان آشنا شویم و بدانیم چه‌کار می‌کنند.

خوشبختانه کنگره 60 ازلحاظ سلسله‌مراتب اداری توسط آقای مهندس، طوری طراحی گردیده است که به‌نوعی می‌توان گفت دموکراسی حاکم است، اگر یک‌زمانی کسی از کنگره خارج شد جایش و صندلی‌اش خالی نماند و طوری تعبیه‌شده که درکنگره 60 مشکلی پیش نیاید.

یکی از دلایلی که مهندس این دستورجلسه را گنجاند این است که ما متوجه بشویم که آیا الفبای کنگره که همان عشق و محبت و سپاسگزاری است را یاد گرفته‌ایم؟ من بیشتر در موضوع سوم تأکید می‌کنم!

قراراست روز یکشنبه سرکار خانم آنی دیده‌بان محترم گروه خانواده، تشریف بیاورند و جلسه باز برگزار شود. ما بچه‌های شادآباد به‌زعم خودمان بایستی نشان بدهیم سپاسگزاری را یاد گرفته‌ایم و کاربردی می‌کنیم و سپاسگزاری نه در حد حرف، تعاریف و واژه‌ها. گفتن واژه‌ها خیلی قشنگ است بایستی در هفته دیده‌بان کاربردی کنیم و بعضی از دستور جلسات برای ما یک تلنگری است که چی بودیم و چی هستم!بعضی وقت‌ها کسانی را می‌بینیم که از کنارشان بی‌خیال رد می‌شویم، شاید اصلاً هم توجه نکنم که چه کسی هست و شاید همان شخص تا حالا خدمات عظیمی به کنگره 60 ارائه می‌دهد. شاید هرروز هم از ایشان تشکر می‌کنم و این تشکر خشک‌وخالی فایده‌ای ندارد؛ ما در کنگره 60 یاد گرفته‌ایم قدردانی در جای و موعد خودش، فقط بایستی با پاکت باشد.

ان‌شاءالله روز یکشنبه که سرکار آنی تشریف می‌آورند، همه (مسافران و همسفران) با ظاهری آراسته و بایستی نشان بدهیم که ازلحاظ تکاملی رشد کرده‌ایم و به آن حد تعادل رسیده‌ایم و ان‌شاءالله یکشنبه ثابت می‌کنیم که واقعاً الفبای کنگره را یاد گرفته‌ایم و در این هفته هم به امید خدا همه سربلند در این آزمون بیرون می آبیم.

در ادامه گل رهایی و  نشانِ رهایی به عزیزان تقدیم شد .

مرزبان کشیک: مسافر محمود نوروزی


عکس: مسافر میلاد کاظمیتاریخ : جمعه 22 بهمن 1395 | 11:29 ب.ظ | نویسنده : مسافر توحید شکیبایی | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By Slide Skin:.