تبلیغات
وب لژیون راهنما آقای ایرج ورمزیار - نق زدن : دوری از آموزش

وب لژیون راهنما آقای ایرج ورمزیار - نق زدن : دوری از آموزش

کنگره 60؛جمعیت احیای انسانی کنگره ۶۰ (مقالات ،نوشتارها ومباحث لژیون 21)

کنگره 60؛جمعیت احیای انسانی کنگره ۶۰ (مقالات ،نوشتارها ومباحث لژیون 21)

وب لژیون راهنما آقای ایرج ورمزیار - نق زدن : دوری از آموزش کنگره 60؛جمعیت احیای انسانی کنگره ۶۰ (مقالات ،نوشتارها ومباحث لژیون 21)
معرکه‌گیری یعنی نمایش دادن داشته‌ها. اگر بخواهیم مثالی ملموس برای آشنایی با معرکه‌گیری بکار ببریم می‌توانیم به‌روزهای پایان سال و نزدیک عید نوروز سری بز نیم که در آن افرادی بانام حاجی‌فیروز در خیابان‌ها و سر چهارراه‌ها شروع به معرکه‌گیری می‌کنند و در سال‌های دورتر پهلوانانی به معرکه گرفتن، جمعی را به دور خود جمع می‌کردند و با نمایش یک سری کارها که انسان‌های عادی از انجام آن عاجز بودند برای خود پول جمع‌آوری می‌کردند تا برای معاش خود هزینه کنند.
ادامه متن در ادامه مطلب

اگر بخواهیم عامیانه‌تر معنای معرکه‌گیری را بیان کنیم باید بگوییم معرکه‌گیری نوعی نمایش عمومی است که در آن معرکه‌گیر با انجام اعمال عجیب بینندگان را سرگرم می‌سازد و در ایران شامل نمایش سنتی مثل زنجیر پاره کردن، نقالی و پرده‌خوانی و غیره؛ بوده است و در تاریخ آمده است که اولین معرکه‌گیر هرودت یونانی بوده است.

اما با عصر ارتباطات و روی کار آمدن فنّاوری کم‌کم این‌گونه نمایش‌ها و معرکه‌گیری‌ها کمرنگ شد و یا از بین رفته است؛ زیرا انسان‌ها آن‌قدر درگیر دنیای دیجیتال و راحت‌طلبی شده‌اند که دیگر نه وقتی برای این‌گونه معرکه‌گیری‌ها می‌گذارند و نه حوصله دیدن این‌گونه رسومات قدیمی دارند.

به نظر می‌رسد در عصر ما متون معرکه‌گیری عوض‌شده است و نق زدن هم به آن اضافه‌شده است. اگر درگذشته معرکه‌گیری برای کسب درآمد و بروز خلاقیت‌های فردی و جمعی بود الآن برای نق زدن و مسخره کردن دیگران و فرار از زیر بار مسئولیت‌های محوله و غیبت و استهزاء کردن است.

با توصیف مراتب فوق چرا این دستور جلسه جزء دستور جلسات هفتگی کنگره 60 قرارگرفته است؟

نظر به اهمیت موارد ذکرشده بایستی بدانیم که ما در کنگره با دو گروه سرکار داریم:

1-      کسانی که وارد کنگره 60 می‌شوند و بدون هیچ عذر و بهانه‌ای آموزش‌ها را فرامی‌گیرند و به رهایی می‌رسند.

2-      کسانی که وارد کنگره می‌شوند و شروع به معرکه‌گیری و نق زدن می‌کنند که بیشتر منظور ما و روی سخن به همین گروه دوم است.

اینان چون خواسته درستی برای رهایی از اعتیاد و درمان ندارند. ابتدا هم‌حس‌های خود را پیدا می‌کنند و شروع به یارگیری می‌کنند و سپس با نق زدن‌های خود شروع به معرکه‌گیری می‌کنند و دائماً از همه‌چیز شاکی و نالانند و اینان نه‌تنها خود سفر خوبی ندارند، بلکه برای راهنما و دیگر مسئولین مربوطه نیز مشکلاتی ایجاد می‌کنند و مانع سفر بغضی از هم لژیون‌های خود می‌شوند و این‌گونه افراد هرگز از حال خوبی برخوردار نیستند و تعادل لازم را نیز دارا نمی‌باشند همیشه از همه طلبکار هستند وزندگی را برای خود و خانواده سخت و سخت‌تر می‌کنند.

نتیجه‌گیری:

کسانی که به معرکه‌گیری و نق زدن‌های بی‌مورد می‌پردازند چون دیگران را به بدی نقد و قضاوت می‌کنند هرگز و هرگز نمی‌توانند آموزش‌ها را فرابگیرند و از یادگیری آموزش‌ها روزبه‌روز دورتر می‌شوند مگر اینکه تغییر مسیر دهند و این‌گونه معرکه‌گیری‌ها را که اکثراً هم در جهت ضد ارزش‌ها هستند را جمع نمایند؛ در غیر این صورت محال است که رنگ آرامش و تعادل به زندگی آن‌ها برگردد.

پیروز و سربلند باشید. کمک راهنما ایرج ورمزیارتاریخ : چهارشنبه 10 آذر 1395 | 01:32 ب.ظ | نویسنده : مسافر توحید شکیبایی | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By Slide Skin:.